Aitan Eestit MTÜ küpsiste kasutustingimused

Tingimused postitatud: 26.05.2020

Tingimused jõustunud: 26.05.2020

Aitan Eestit kodulehekülg kasutab küpsised võimaldamaks teile juurdepääsu erinevatele funktsioonidele ja võimalustele ning lihtsustavad teil veebilehe kasutamist ning kasutusteekonda ning aitavad koguda kasutusstatistikat.

Küpsised on väikesed tekstifailid, mille veebileht salvestab Külastaja arvutisse või mobiiliseadmesse, kui Külastaja veebilehte külastab. See võimaldab veebilehel pikema aja jooksul meeles pidada Külastaja tegevusi ja eelistusi (näiteks sisselogimine, keel, fondi suurus ning muud ekraanieelistused), et Külastaja ei peaks neid uuesti sisestama, kui ta külastab veebilehte uuesti või kui ta liigub ühelt lehelt teisele. Küpsisefailid ei ole arvuti jaoks ohtlikud.

Küpsiseid on kahte tüüpi:

 1. Püsivaid küpsiseid, mis jäävad kasutaja arvutis olevasse küpsiste faili püsivalt. Neid võidakse kasutada näiteks kasutaja kui veebilehe korduvkülastaja äratundmiseks ja veebilehe sisu kohandamiseks vastavalt kasutaja vajadustele või statistiliste andmete kogumiseks.
 2. Seansiküpsised on ajutised ja kaovad, kui kasutaja veebilehelt lahkub või oma veebilehitseja sulgeb. Seansiküpsiseid võidakse kasutada veebilehe teatud funktsioonide, näiteks teenuse või toote taotlemise jms võimaldamiseks.

Kasutaja loetakse küpsistega nõustunuks, kui tema veebilehitseja seadistustes on küpsised lubatud. Õiguslik alus küpsiste kasutamiseks on Aitan Eestit õigustatud huvi tagada veebilehe tehniline funktsionaalsus. Kui küpsiseid kasutatakse Külastaja valikute meeles pidamiseks või statistilistel eesmärkidel, siis on õiguslikuks aluseks Külastaja nõusolek.

Näide andmete kohta, mida võime koguda:

 • brauseri teave
 • teave opsüsteemi kohta
 • IP-aadress
 • pixel-sildid jm tehnoloogiad
 • lehele juurdepääs
 • geograafiline asukoht
 • külastuse aeg
 • külastuse käitumine
 • veebisaidi, rakenduse või teenuse viitamine
 • koondatud teave

Kui te ei soovi, et küpsised teie veebibrauserisse salvestataks, on küpsised võimalik osaliselt või täielikult blokeerida. Küpsiseid on võimalik eemaldada ka pärast seda, kui need on juba teie veebibrauserisse salvestatud.

Mõlemale toimingule pääseb juurde veebibrauseri seadete kaudu ja see, kuidas seda teete, sõltub sellest, millist veebibrauserit kasutate.

Lisateavet selle kohta, kuidas seda teie kasutatavas veebibrauseris tehakse, saate kasutada brauseri abifunktsiooni või lugeda lisateavet saidilt http://www.aboutcookies.org/.

On oluline märkida, et kui te ei nõustu küpsiste kasutamisega või eemaldate küpsised, siis ei pruugi teatud veebilehe funktsioonid korralikult funktsioneerida või üldse funktsioneerida.