Meie meeskond

Anna-Liisa Johanson

Anna-Liisa Johanson

Kommunikatsioonijuht

+372 56 288 401

 

Tanel Kobrusepp

Fundraising juht

+372 58 205 965

 

Meie noori võid kohata annetusi kogumas erinevates kaubanduskeskustes üle eesti või parema ilmaga ka oma elukohas! 

Hetkel koguvad annetusi:

Andriana Lomakina, Diana Pihlap, Getter Mizer, Katrin Piirimaa, Liisbet Antsaar, Merilin Mänd, Pille Ülem, Tanel Kobrusepp

Korduma kippuvad küsimused

Otsi oma küsimus ja vajuta sellele!

Miks Aitan Eestit MTÜ loodi ja kes seda tegid?

Idee on erinevate inimeste peas ringlenud juba aastaid. Eestis on kümneid ja kümneid tegusaid MTÜ-sid ja sihtasutusi, kes on väga head vahendite jagamises ja abivajajate toetamises, kuid kelle põhifookus ei ole ja ei peakski olema raha leidmine. Organisatsiooni sisese raha kogumise süsteemi loomine on raske ja kulukas. Annetajatel on samas keeruline ja kohmakas toetada kümneid erinevaid ühinguid. Nii tuligi mõte läbi aktiivmüügi annetuste vajajad ja annetajad kokku viia. Oma panuse olid valmis andma Southwestern Advantage’i tudengid. Ideest võtsid kinni Andres Märtin ja Janar Saviir, kes on Aitan Eestit MTÜ asutajad.

Kuidas raha kogume?

Oleme uutmoodi heategevusse suhtuv MTÜ Eestis.

Kuna suur osa meie asutajatest ja annetuste kogujatest on USAs kogemusi ja õppetunde saanud, otsustasime võtta nende parimad ideed ja muuta need eestipäraseks!

Raha kogume aktiivselt. See tähendab, et üksikute korjanduskarpide ja bussidele kleebitud reklaamide asemel julgeme otse inimestega rääkida. 

Kui soovid annetada konkreetsele organisatsioonile, palume seda teha nende kohulehel olevat annetusinfot kasutades! 

Kui soovid teha ühekordset annetust kõikidele organisatsioonidele, võid seda teha kontole: “Aitan Eestit MTÜ
EE327700771004799730

Kuhu annetajate raha täpselt läheb?

Meie lubadus on, et pikemas perspektiivis jõuab vähemalt 80% laekunud annetustest otse lõplike kasusaajateni.

Me ei maksa kinni oma sihtorganisatsioonide üldiseid tegevuskulusid ega juhtimiskulusid – annetame neile raha konkreetsete projektide elluviimiseks kvartaalselt. Loomulikult jagame ka annetajatega täpset infot, mis otstarbel ja millises ulatuses nende annetusi kulutati (selleks on meil kvartaalne infokiri, mis jõuab e-maili teel kõikide inimesteni).

Miks on vajalik rahastus Aitan Eestit MTÜ-le?

Leiame, et maailm ei muutu paremaks tänu headele kavatsustele, vaid läbi heade tegude. Meil ei ole ühtegi palgalist töötajat ja oleme kasumit mitte-teeniv ühing. Samas tahame tegutseda jätkusuutlikult ja olla usaldusväärseks partneriks nii püsiannetajatele kui ka sihtorganisatsioonidele. See eeldab, et saame oma tegevuskulud välise abita kaetud.

Millised on meie kulud?

1 – Meile fundraising teenust pakkuvad (valdavalt noored tudengid) inimesed panustavad palju aega ja oskuseid ning saavad selle eest kompenseeritud – teenivad elamiseks raha

2 – MTÜ kulud (administratiiv- ja raamatupidamiskulud, meediakulud jpm).

Kes võidab kõige rohkem?

Usume, et meie partnerite jaoks on 100000-st kogutud eurost 80% kasulikum tugi kui 10st eurost 100%. Seda enam, et enne meiega koostööd tegemist jõudis nendeni 0€ annetusi.

Usume, et töötavad noored on rahul, kui saavad ühendada teenimise ja Eesti abivajajate ellu tõelise muutuse toomise.

Usume, et eestlased on õnnelikud, et nende jaoks pisikese summa pidevalt andmine aitab paljusid.

Kui soovid, et 100% rahast jõuaks organisatsioonideni ning oled valmis panustama oma aega, võta meiega ühendust! Pakume sulle võimaluse annetuste kogumiseks ning suuname 100% sinu kogutud annetusi heategevusse!

Kui tihti ja mis tingimustel raha organisatsioonidele välja makstakse?

Maksame partnerorganisatsioonidele raha välja kvartaalselt (1. august/1. november/1. veebruar /1. mai). Esimesel tegutsemisaastal ehk käivitusfaasis (aastal 2020) jagame raha välja kõikide sihtorganisatsioonide vahel (kes vastavaks kuupäevaks on meiega koostöölepingu sõlminud). Raha saame välja maksta kohe, kui oleme EMTA tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas. Tutvu sihtorganisatsioonide nimekirjaga siin (aitaneestit.ee/meie-partnerid). 

Kas saan annetada ka ettevõtte alt?

Kuna tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja (https://www.emta.ee/et/ariklient/registreerimine-ettevotlus/tulumaksusoodustusega-uhingute-nimekirja-taotlus) saamine eeldab vähemalt 6 kuud tegutsemist, siis käivitusfaasis (aastal 2020) ei saa me annetajatele tulumaksusoodustust pakkuda ja seega ei tasu hetkel ettevõtte alt annetada (sellega kaasneb erisoodustusmaks). Planeerime tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja saada 2021. aasta alguses ja siis on tulumaksusoodustus nii ettevõttel kui ka eraisikutel. Lähemalt saab maksustamise kohta lugeda siit (https://heakodanik.ee/abiks-annetajale-maksustamisest/)

Kas eraisikuna annetades saan tulumaksusoodustust?

Kuna tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja (https://www.emta.ee/et/ariklient/registreerimine-ettevotlus/tulumaksusoodustusega-uhingute-nimekirja-taotlus) saamine eeldab vähemalt 6 kuud tegutsemist, siis käivitusfaasis (aastal 2020) ei saa me kahjuks annetajatele tulumaksusoodustust pakkuda. Planeerime tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja saada 2021. aasta alguses ja siis on tulumaksusoodustus nii ettevõttel kui ka eraisikutel. Lähemalt saab maksustamise kohta lugeda siit (https://heakodanik.ee/abiks-annetajale-maksustamisest/).

Kas Aitan Eestit MTÜ tegevus on läbipaistev?

Jah, info ja aastaaruanded avaldame alati kodulehel.

Aitan Eestit MTÜ järgib annetuste kogumise head tava https://heakodanik.ee/annetuste-kogumise-hea-tava/

Hea annetuse koguja

Kuidas sai helistaja minu numbri ja kas see on seadusega kooskõlas?

Meie helistajad kasutavad annetuste kogumiseks isiklikke kontakte ning annetajate soovitusi. Aitan Eestit MTÜ ei halda helistajate andmebaasi ega kogu muid isikuandmeid v.a. oleme loonud ühtse süsteemi isikustamata telefoninumbritest, kellele on helistatud, et vältida inimestele korduvate kõnede tegemist lühikese perioodi jooksul. MTÜ Aitan Eestit jälgib Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruses (EL) 2016/679 sätestatud isikuandmete kaitse nõudeid. Täpsema info saamiseks isikuandmete kogumise ja töötlemise osas vaata palun meie Privaatsustingimusi