Do Good MTÜ

Kes oleme ja millega tegeleme?

Do Good MTÜ toimetab asjad abivajajateni!

Mittetulundusühing Do Good on heategevuslik organisatsioon, mis loodi aastal 2013. Meie missiooniks on aidata ja pakkuda toetust raskustesse sattunud lastele, üksikemadele turvakodudes ja teistele abi vajavatele inimestele. MTÜ põhitegevuseks on asjade kogumine, sorteerimine ning vajaduspõhiselt abivajajatele toimetamine koostöös tugiorganisatsioonidega (nt ema ja lapse turvakodu, lastekodud ja turvakodud, Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Harjumaa Lasterikkad jt). Meie poole võivad pöörduda ka eraisikud otse.

do Good

Meie tegevused

Lisaks asjade kogumisele ja abivajajateni toimetamisele korraldame juba 6 aastat järjest Paljajalu Päeva. Päeva raames saavad ca 300 last ja noort veeta tasuta ühe toreda päeva –  omandada ettekujutust ja kogemust mõnest tööst läbi töötubade või rõõmustada üheskoos mängutubades, veekeskustes või kinos. 

Igal aastal avab detsembris uksed ka jõuluvana postkontor kus meisterdatakse turvakodude, lastekodude,  raskustes perede ja puuetega lastele personaalsed jõuluvana kirjad, poetatakse jõuluhommikul nende kuuse alla kingitused ning hoolitsetakse selle eest, et jõululaud oleks peredel kaetud.
 

Mida püsiannetusrahaga teha saaksime?

Meil on väga palju peresid, keda oleme aitanud juba aastaid ja meil on nendest kokku pandud abivajajate list. Jõulukampaania raames muretseksime nendele peredele korralikud kodumasinad. Näiteks on palju (suur)peresid, kellel on imetillukesed külmikud või ajast ja arust pesumasinad. Vahest puudub pesumasin või tolmuimeja sootuks.  Lisaks hoolitseksime, et pered saaksid omale korralikud voodid ja madratsid. Meie peredest paljud magavad diivanitel või maas vanadel madratsitel. 
 
Jõulukampaania ajal on samuti palju peresid, kes küsivad kinkide asemel hoopis süüa ning oleme vastavalt oma võimalustele ka neid soove täitnud. Annetuse abil saaksime aidata peredel jõulud muretumalt üle elada.
 
Samuti on alati raske leida üle 120-130 pikkustele lastele õueriideid ja korralikke jalanõusid, eriti talvel. Enamasti on nendes suurustes lasteriided ja jalanõud ära trööbatud ja kindad kulunud. Sooviksime lastele muretseda korralikud soojad kindad, joped ja saapad. 
 
Lisaks ei ole sellistel peredel tihti raha, et muretseda perele talvehooajal vitamiine. Varustaksime pered ka nendega. 
 
Kindlasti otsiksime kampaania ajaks omale partnerid, kust saaksime kaubad soodsamalt.