Doktor Kloun MTÜ

Kes oleme ja millega tegeleme?

Doktor Kloun teeb haiglas laste tuju heaks!

Doktor Klouni eesmärk on:

  • tuua lastele, nende peredele, sõpradele ja hooldajatele rõõmu ning leevendada nende muresid.
  • aidata lastel unustada korraks nende haigused ja muud raskused ning anda neile voli naerda ja mängida. 
  • meenutada laste perekondadele ja sõpradele, et igas lapses on ka terve külg, mis samuti vajab tähelepanu ning parim viis selle osutamiseks on naer ja mäng
  • anda haigla personalile võimalus keskenduda oma töö helgemale poolele
  • pakkuda pikaajaliselt haigetele lastele hoolivat mängukaaslast ja sõpra

 

Doktor Kloun

Meie lugu

Doktor Klounid on Eesti lastehaiglates külastanud väikeseid patsiente juba 13 aastat ning oma tegevusega tõestanud, et rõõmu ja hea tuju kogemine aitab kaasa laste kiiremale paranemisele.

Teadusuuringud kinnitavad, et positiivsete emotsioonide kogemine ja naermine aitavad lastel kiiremini terveneda ja paremini taluda ebamugavaid ja valusaid protseduure. Dr Klounid on haiglaravil lastele usaldatavad sõbrad ja mängukaaslased ning oma iganädalaste külastustega süstivad suure annuse elurõõmu. Dr Klounid aitavad läbi mängu lastel end väljendada ja laste poolt kogetud naer aitab neil terveneda.

Doktor Kloun MTÜ missioon on aidata kaasa haiglaravil olevate laste kiiremale paranemisele, luues neile rõõmsa meele ja lootustunde leidmise läbi personaalse klounaadi.

Püsiannetuste toel saame korraldada iganädalasi ja aastaringseid Dr Klounide rõõmuvisiite Tallinna Lastehaigla osakondades, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikus, Maarjamõisa Haigla lastekirurgia- ja onkoloogia-hematoloogia osakonnas ning Narva Haiglas.

Haiglad on keskendunud haigete lapspatsientide ravile ja hooldamisele. Seetõttu jääb tavaliselt tähelepanu alt välja lapse selline “terve pool” nagu fantaasia ja unistused. Doktor Klounid kingivad haiglalastele rõõmu, mängu ja naeru ning lastel tekkinud hea meeleolu aitab kiiremini paraneda. Doktor Klouni roll ei ole meelelahutus vaid jõu andmine. Oma iganädalase kohal viibimisega sõlmivad Dr Klounid lähedased suhted pikaajaliselt haiglavoodis viibivate lastega, nende perekondadega ja personaliga ning Dr Klounide tulekut oodatakse. Dr Klounid aitavad vähendada haiglastressi, viies lapse kujutlusvõime, vallatuste ja mängu maailma ning võimaldades lastel näha haiglakeskkonda helgemana ja rõõmsamana. Mäng on äärmiselt oluline osa haige lapse ja Doktor Klouni suhtluses, sest läbi mängu suudab laps tunda seda, mis reaalsuses ei ole haiglavoodis saavutatav.

Naerul on võlujõud, mis alandab valu ja vabastab õnnehormoonid, tervendab südant, lõdvestab lihaseid, tugevdab immuunsüsteemi, võitleb stressiga, on toeks keerulistes olukordades ja loob sidemeid inimeste vahel. Naeru abil toodab organism ka rohkem leukotsüüte, mis võitlevad mitmesuguste haigustega, sealjuures vähiga.

Dr Klounide tegevus on tänaseks kinnitanud, et Eesti lastehaiglates viibivatel lastel valitseb peale haiglaklounide külastusi eriline positiivne energia veel mõnda aega.

Teadustööd tõestavad jätkuvalt, et haiglaklounide suhtumine ja emotsionaalne reageering mõjutab laste tervist ja paranemist. Paljud lastearstid kinnitavad, et laste ravis on üha olulisem osa Dr Klounidel, nende roll lastehaiglates on teraapiline, orgaaniline ja otseselt vajalik.Haiglaklounide heategevusorganisatsioonid tegutsevad maailmas juba enam kui 30 aastat ja sajad haiglad üle maailma on haiglaklounide programmid heaks kiitnud. Doktor Kloun MTÜ on asutatud 2006. aastal ja 13 aasta jooksul on Dr Klounid külastanud enam kui 20 000 haiglas viibinud last.

Meie koduleht – http://www.doktorkloun.ee