Tänavu avas SA Kadunud telefonil 661 6776 ööpäevaringse suitsiidiennetuse nõustamisliini. See samm oli võimalik tänu meile. Saime olla esimene partner, kes uue abiliini käivitamist toetas.
Nõustamisliinile saavad helistada nii inimesed, kes kogevad suitsiidimõtteid või -käitumist, kui ka nende lähedased, kes otsivad tuge ja juhendamist. Aprillikuust alates on nõustamistegevus aidanud 65 inimest ning käsitletud on 33 kriisijuhtumit. Neist 18 olid seotud suitsiidikatsega ja 7 juhtumit suitsiidimõtetega.
„Kõik abivajajad, kes on meie nõustamisliinile helistanud, on elus,“ kinnitab SA Kadunud tegevjuht Aare Rüütel. Tema sõnul on poole aasta jooksul õnnestunud ära hoida 25 suitsiidikatset ning nõustada kaheksat perekonda, kes on kaotanud lähedase enesetapu tõttu. „Keegi ei peaks jääma kriisisituatsioonis üksi ja abita,“ rõhutab Rüütel.
Kuigi otsene oht elule vajab kiiret sekkumist, on suur osa tööst pikaajaline ennetamine ja korduvate katsete vältimine. Praegu on 33-st juhtumist 31 endiselt nõustamise all, et pakkuda püsivat tuge ja taastada turvatunne.
Oleme tänulikud, et saame selles töös SA Kadunud partner olla. Meie annetajate toel on võimalik pakkuda päriselt elusid päästvat abi.
Augusti lõpus toetasime SA Kadunud nõustamisliini veel täiendava 5000 euroga, et tagada abi järjepidevus ja ligipääs kõigile, kes helistavad kriisi hetkel.
Tänu igale püsiannetajale, kes on andnud oma panuse, on Eestis nüüd olemas koht, kuhu saab pöörduda igal kellaajal ja ilma hinnanguta. Iga kõne võib päästa elu.
👉 Kui sina või su lähedane vajab tuge, helista 661 6776 – abi on ööpäevaringselt olemas.