SA Kiusamisvaba Kooli eestvedamisel on valminud uued õppematerjalid, mis on mõeldud II kooliastmele. Need materjalid aitavad nii eesti keelt mitte emakeelena kõnelevaid kui ka hariduslike erivajadustega (HEV) õpilasi KiVa programmi teemade omandamisel. Lisaks toetavad need sotsiaal-emotsionaalsete pädevuste arendamist ning lihtsustavad üleminekut eestikeelsele õppele.
Positiivne tagasiside koolidelt ja õpetajatelt
KiVa-koolide mentor ja üks materjalide kaasautoritest Kati Toobal jagab rõõmuga õpetajate positiivset tagasisidet:
„Koolid on materjalid hästi vastu võtnud ning toovad välja, et need on mitmekülgsed ja kasulikud. Eriti on esile tõstetud nende tõhusus 4. klassi õpilaste seas, kes sellest aastast õpivad eesti keeles.“
Tunnustus varasematele materjalidele
Samast õppematerjalide sarjast pärit I kooliastmele loodud materjalid pälvisid 2024. aastal maineka tiitli “Aasta keelekümblustegu”. Hindamiskomisjon tõi oma tagasisides välja, et loodud LAK-õppe tugimaterjalid on hindamatu panus mitte ainult kiusamisvaba keskkonna loomisel, vaid ka õpilaste lõimumise ning sotsiaal-emotsionaalsete oskuste arengus. Lisaks on need aidanud täita olulist tühimikku LAK-õppe valdkonnas, kus maailmas on selliseid materjale vähe. Tõlkides kogumiku mitmesse keelde, saaksime selle mõju laiendada ka rahvusvahelisele tasandile.
KiVa-koolide kogukond kasvab
Tänaseks kuulub KiVa programmi juba 124 kooli, kus õpib ligi 47 000 1.-9. klassi õpilast. See näitab, et kiusamisvaba hariduse edendamine on koolidele tähtis ning et sarnaste materjalide järgi on suur nõudlus.
Aitäh kõigile püsiannetajatele, kes aitavad meil muuta Eesti koolid meie lastele kiusamisvabaks ja toetavaks!