Jagame kogutud annetusi vastavalt partnerite vajadusele ning tagame, et annetatud rahal oleks võimalikult suur positiivne mõju Eesti ühiskonnale.

Meie partnerid, kellega koos Eesti elu paremaks muuta aitame:

Annetuste jagamise põhimõtted

Partnereid valime hoolikalt. Eelistame väiksemaid organisatsioone, kes ressursside puudumise tõttu ise raha kogumisele palju panustada ei saa. Partnerite tegevus võiks olla suunatud probleemide lahendamisele üle Eesti ning võimalikult suure mõjuga oma tegevusalal. 

Toetuse suuruse otsustame enne igat väljamakset vastavalt organisatsiooni vajadusele ning meie võimalusele. 

Pärast toetuse väljamaksmist ootame abisaajalt tagasisidet raha kasutamise kohta, et omakorda anda võimalikult täpne ülevaade meie headele annetajatele

Doktor Kloun: 5000 eurot. 
Doktor Klounid vajavad koolitusi, et pisikeste patsientidega suheldes jätkuks professionaalseid oskusi, teadmisi ja positiivsust. Aitasime tasuda koolituskulusid ja doktorite stipendiume ning muid vajalikke kulutusi. 
Do Good: 10000 eurot. 
Saime aidata 54 raskustes peret. Südame teeb eriti soojaks see, et nende perede rohkem kui 170 liiget magavad nüüd puhaste ja uute linade vahel, pehmete tekkide – patjadega ning mugavatel madratsitel ning voodites, mida neil varem ei olnud. Uskumatult paljude perede magamistingimused on väga – väga halvad.
Lasterikkad pered said Tallinna Loomaaias iga-aastasel suurperepäeval lustida ning uusi teadmisi ja meeldejäävaid elamusi koguda. Osa toetusest läks Liidu tugiüksuse hädapäraste kulude katmiseks. 
Laste leinatoetusprogramm hõlmab nii laagreid kui individuaalseid teraapiaid. Lastekriis sai kevadel vaatamata Covidile laagri korraldada ja paljudele lastele ka individuaalset tuge pakkuda. 
Toetasime fondi laste unistuste päevade, perepäeva ja vabatahtlike tänuürituse toimumist. Samuti sai järje Jutud Eevaga tore videosari. 
Lahendus.net: 12838.50 eurot
Toetasime lahendajate mentoreid, et abivajajad võimalikult professionaalset nõustamist saaksid. Meie abiga sai toimuma meeskonnapäev ning pakuti tuge ukrainlastele.  
Meie annetus läks Eesti parima Õpilasfirma 2022 võistluse toimumise kuludeks.
Toetuse summa jagunes väga paljude lahendamist vajavate probleemide vahel.
Suur rõõm oli Hiiumaa Haigla 20 aastat vana ultraheliaparaat uue vastu vahetada. 
Naerata Ometi MTÜ 8380 eurot.
Toetuse eest saime aidata viit väga keerulistes tingimustes elavat Eesti inimest. Naerata Ometi tegi remonte, soetas mööblit ja kodumasinaid ning tasus hambaravi arveid. 
Aitasime tasuda raskustes inimeste hambaravi eest.
Loomakaitse Selts 5000 eurot. 
Maksime hoolitsuseta jäänud loomade raviarveid ja kulutusi toidule. 
Pesaleidja MTÜ 5000 eurot. 
Kassitoa ruumid ja sisustus said meie abiga uue ilme. Nüüd on kiisudel hubane ruum, kus oma uut kodu oodata. 
Doktor Kloun: 10000 eurot
Do Good: 10000 eurot
Lahendus.net: 6000 eurot
Vaegkuuljate Liit: 5000 eurot
 • Lahendus.net

Toetus läks aktiivsete nõustajate tänamiseks. Aktiivseid vabatahtlikke nõustajaid oli hetkel 32. Aastal 2021 tõusis uute kirjavahetuste arv u 10%. Tegemist oli suures osas raskete juhtumitega. Lahendajad on vahelüli, kelle juurde saadavad nõustamiskeskused ja haiglad enda patsiente tuge saama, et leevendada ootejärjekorras olles probleemide süvenemist. Psühholoogilist nõustamist pakkuvad nõustajad vajavad vastavat ettevalmistust ja juhendamist. 

 • Minu Unistuste Päev

Et haigete laste aeg mööduks kiiremini, viisid Unistuste Päeva päkapikud lastele haiglatesse üllatusi. Kõigi nende lasteni jõutakse tänu toredatele arstidele, kes samuti on tunnustust väärt. Eeva Savolainen Võlumaa lasteteatrist loeb lastele vahvaid lugusid ja meisterdab – see on üles võetud videodes, et lastel oleks neid jälle ja jälle võimalik uuesti vaadata ja kuulata. Ning ega jõulukuu ei saa mööduda ühegi unistuste päevata. Seekordse toetusega aitasime Anni unistustel täituda. https://minuunistustepaev.ee/unis…/anni-unistuste-paev/…

 • Eesti Vaegkuuljate Liit

Eesti Vaegkuuljate Liit saab tänu kuulmisbussile jõuda igasse Eesti paika, et inimeste kuulmistervist paremaks muuta. Väga on täiendavat tuge vaja just väiksematesse kohtadesse jõudmiseks ning päevakeskuste ja hooldekodude külastamiseks, kust inimesed ise arsti juurde ei saa. 

 • Naiste Tugi- ja Teabekeskus MTÜ

Toetusega jätkab keskus naiste õigusabi eest tasumist (ellujääjatele õigusnõu pakkumine ja vajadusel kohtus esindamine). Keskmiselt on juristide kogukulu ühes kuus 2 813.- eurot ja nõustamist pakutakse ca 45-70 tundi kuus. Aitan Eestit toetus katab igakuiselt 80% kulust järgmise 6 kuu vältel, summas 13 502.- eurot. 

 • Do Good MTÜ

Info abivajajatest jõuab Do Good-ni läbi sotsiaalüksuste, lastekaitse ning puuetega inimeste koja töötajate. Järjest enam kõlab jõulukingi soovidest läbi hädavajalike asjade vajadus, nt laps vajab sooja jopet ja talvesaapaid või pereema ütleb, et suurim soov on korralikult kõht täis süüa. MTÜ otsustas, et otsivad lastele päris kingid ning soovitud jalanõud – riided muretsevad eraldi. Samuti katsid nad perede jõululauad, kasutades toidukullerit või pannes perede kingikotti toidupoe kinkekaardi. 

 • Laste ja Noorte Kriisiprogramm MTÜ

Toetuse abiga saab MTÜ Eestis järgnevatel aastatel piloteerida Tasakaalukama vanema grupitöö mudelit, mis on mõeldud emadele ja isadele, kes on oma lapsepõlves kogenud hooletusse jätmist või väärkohtlemist nende eest hoolitsevate inimeste poolt. Vajalike koolituste läbiviimiseks sai MTÜ Sotsiaalministreeriumi strateegilise partnerluse projekti raames rahalise abi, kuid puudu jäi projekti omafinantseeringu osa 20%, so 4000EUR, millega neid toetasimegi.

 • Elumuutvad abistajad MTÜ aitab neid, kes elus raskuste, mida nad ise ega sõprade-tuttavate abiga ületada ei suuda, ees seisavad. Olgu selleks siis igapäevased hädavajalikud kulutused või abi õigusnõu jaoks. 
10000 euroga toetasime:
5000 euroga toetasime:
 

Annetustega aitasime Eestit koos meie heade partneritega väga erineval moel:

 • Lahendus.net

Praegusel pandeemia ajal vajab inimeste vaimne tervis järjest rohkem tähelepanu. Abi vajavad nii koolilapsed kui täiskasvanud. Psühholoogilist nõustamist pakkuvad nõustajad vajavad vastavat ettevalmistus ja juhendamist. Just selle jaoks annetust kasutati. 

 • Minu Unistuste Päev 

Annetuse abiga toetati:

– 3 lapse unistuste päeva korraldamine (periood sept-nov 2021) + kuumaõhupalli lend, mis oli osa neljanda lapse unistuste päevast.

– Sügisene perepäeva läbiviimine fondi sihtrühma lastele ja nende peredele (okt-nov 2021).

– Tegevusvahendite soetamine haiglatesse: meisterdamise komplektid, maalimiskomplektid, tegevusraamatud “Parim Ajaviide II”.

– Vabatahtlike meeskonnaürituse korraldamine Strateegiapäev Eva-Maria Kangroga.

 • Loomakaitse Selts

Tänu toetusele said abi paljud hooletusse jäetud kassid, küülikud ja tšintšiljad. Neile tehti vajalikud protseduurid: vaktsineerimine, mao- ja soolepõletiku ravimine, kiibistamine, hammaste eemaldamine, pododermatiidi ravi, kastreerimine, steriliseerimine. Osal neist piisas tavapärasest tervisekontrollist, kuid mitu looma vajas ka erakorralist abi.

 • Eesti Punane Rist

Toetuse abil saab EPR läbi viia esmaabiõppe Tallinna Heleni Kooli, Tartu Hiie Kooli ja Narva Paju Kooli õpetajatele, kes esmaabioskused kuulmispuudega lastele ja noortele viipekeeles edasi annavad. Samuti soetati nendele koolidele õppevahendid ja elustamisaparaadid.

 • Naiste Tugi- ja Teabekeskus MTÜ

Toetus läks keskuse naiste juriidilise nõustamise kulude katmiseks. Vägivallaohvritest naiste juriidilist nõustamist on alates jaanuarist kuni septembrini 2021 pakutud kokku mahus 487 tundi. 

Umbes kolmandik antud kulust kaetakse riigieelarvest, kuid ülejäänud osas on tugikeskus suuresti sõltunud heade inimeste abist. 

 • Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond

Info tuleb peagi. 😉

 • Naeratuse Eest SA

Heategevusfond Naeratuse Eest SA suunas annetuse otse abivajajate hambaravisse.

– Haiglas lastega töötava abitöölise hammaste ravi, https://naeratuseeest.ee/2021/08/lopulejoudnud-hambaravi-roomustav-edulugu/

– Maie hammaste ravi, https://naeratuseeest.ee/2020/08/heategevusfond-naeratuse-eest-sa-kogub-annetusi-62-aastase-maie-hambaraviks/, mai-oktoober 2021, jätkub.

– Hammaste ravi, pikk protsess, https://naeratuseeest.ee/2018/02/lihtsad-uusaastasoovid/, september 2021, jätkub.

 • Naerata Ometi MTÜ

Saadud toetus kulus paljude inimeste aitamiseks: 

– MTÜ jätkas noore naise juustesiirdamise operatsioonidega https://naerataometi.ee/aktiivsed-projektid/toetame-noort-naist-juustesiirdamise-operatsiooniga/

– soetati kodutarbeid, riideid ja muud vajalikku peredele üle Eesti

– aidati 40+ aastast Marget kehavälise viljastamise protseduuridega https://naerataometi.ee/ended-project/aitame-40-aastast-marget-kehavalise-viljastamise-protseduuridega/

– Remonditi liikumispuudega pensionäri pere kodu: https://naerataometi.ee/aktiivsed-projektid/abistame-liikumispuudega-pensionari/

 • Junior Achievement Eesti

Toetus läks 1.-6. klassile suunatud ettevõtlikkuse ja rahatarkuse õppematerjali „7 sammu“ uute osade arendamiseks ja välja andmiseks. „7 sammu“ programm kasvatab lastes ettevõtlikku eluhoiakut, loovust, kriitilist mõtlemist, arusaamist ettevõtlusest ja ühiskonna toimimisest, oskust rahaga ümber käia ja teha arukaid otsuseid. 

 • Do Good MTÜ

– Aitas peret, kus sclerosis multiplexi põdev ema kasvatab 2 last. Mõlemal lapsel on samuti omad haigused ning eripärad. Üks lastest vajas voodit, mis on sobilik haigele seljale, teine laps sai elus esimese päris oma voodi. Lisaks sai pere uued voodipesud ning tekid – padjad, mis sobivad allergikutele.

– Abi sai üksikema tütrega, kes jõudis MTÜ-ni koostöös Puuetega Inimeste Kojaga. Lisaks tervislikele probleemidele on peres suured sotsiaalsed probleemid ning raskused hakkamasaamisega. Pere sai uue diivani, voodipesud ning tekid – padjad.

– Koolikaubad – kuna augustis pöördus MTÜ poole väga palju peresid palvega aidata osta koolikaupu, siis otsustati sellel aastal erandkorras peredele vastu tulla ning meie abil said vajalikud kooliasjad 6 pere lapsed.  Lisaks soetati kahele perele sügisriided ja koolijalanõud ning ühele lapsele koolilaud ja -tool.

– 4 tütart üksi kasvatav ema sai meie abil perele uued voodipesud ning tekid – padjad. Lisaks muretseti Haapsalu lähistel elavale perele sügavkülmkapp.

– Tallinna suurpere vanematele muretseti korralik vedrumadrats. Olemasoleva koht oli prügimäel.

– Lisaks suurematele abistamistele ja koostööle sotsiaaltöötajatega aidati mitmeid peresid erinevate vajalike asjade ostmisega, põhiliselt tekid, padjad, voodipesud, vaibad jms.

 • Eesti Lasterikaste Perede Liit MTÜ

2021.a. annetus aitas rõõmu valmistada 194-le lapsele nende huviringi osalise kuutasu kompenseerimise näol. Toetust said 13 maakonna lapsed üle Eesti väga erinevates huvikoolides osalemiseks: 77 – sport, 75 – muusika, 20 – kunst, 12 – tants, 4 – loodus ja teadus, 6 – muu

 • Laste ja Noorte Kriisiprogramm MTÜ

Toetuse abiga sai MTÜ läbi viia laste leina toetava suvelaagri 11.augustist kuni 18.augustini 2021 ning pidada toreda vilistlaste päeva 4.septembril 2021.  Annetused aitasid katta majutus-, toitlustus- ja muud korralduskulud.

Kõik partnerid said esimeses ringis võrdselt 10000 eurot ning andsid meile täpse ülevaate, mida nad selle rahaga teha said:
 • Naise Tugi- ja Teabekeskus MTÜ

Toetus kulus ellujääjate juriidilise nõustamise katmiseks. Umbes kolmandik antud kulust kaetakse riigieelarvest, kuid ülejäänud osas on tugikeskus suuresti sõltunud heade inimeste abist. Möödunud aastal pakkus tugikeskus ellujääjatele 795 tundi juriidilist nõustamist. 10 000 eurot tagab ca 185 tundi juriidilist nõustamist

 • Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond soetas annetuse eest vajalikke innovaatilisi seadmeid sünnitusosakondadele üle Eesti. Samuti tasus fond saadud vahenditega osakondade töötajate koolituste eest. 2021. aastal pöörati rohkem tähelepanu just vaimse tervisega seotud koolitustele, et toetada eesliinil töötavat meditsiinipersonali.

 • Doktor Kloun MTÜ

Doktor Klounid ei saanud koroonapiirangute tõttu kahjuks haiglates väikeseid patsiente rõõmustamas käia. Olude kiuste leiti viis, kuidas laste meeleolu tõsta, kui kontaktid ja külastused keelatud olid. Nimelt käisid Dr Klounid Tallinna Lastehaigla akende all lastele lehvitamas ja muidu tembutamas. Sellise lähenemise võttis haigla väga hästi vastu ja osakondi teavitas haigla kommunikatsioonijuht, ikka selleks, et lapsed akendele jõuaks. Need kohtumised lastehaigla akende all on olnud hästi liigutavad, nii lastele, nende vanematele, meditsiinipersonalile kui ka Dr Klounidele endale.

Tartus otsisime alternatiivi ja leiti viis saata lastele imelühikesed Dr Klounide videoklipid, mida saab vaadata vaid QR koodi kasutades, info ja plakatid selleni jõudmiseks jagasime osakondade õdede kaudu. 

Doktor Klounid olid “hoolimata” koroonast ikka hoos. Annetajate toel kogutud tulu kasutati Dr Klounide tegevuse toetamiseks.

 • Naeratuse Eest SA

Heategevusfond Naeratuse Eest SA suunas annetuse otse abivajajate hambaravisse.

Koroona-kriisiolukord on väiksemate sissetulekutega inimeste olukorda veelgi halvendanud. Mitmed SA-lt abi küsinud inimesed on kaotanud töö. Esitatud taotluste arv näitab kasvu.

10 000 euroga sai aidata mitut inimest ning see andis võimaluse paremini planeerida inimeste hammaste ravi ja aidata neil kiiremini ravile saada.

 • Naerata Ometi MTÜ

Saadud toetus jagunes mitme projekti toetamiseks.

-Aidati noort naist juustesiirdamise operatsiooniga – Liina (nimi muudetud) on noor naine, kes on 80%-lise töövõime kaotusega.  Tema probleem sai alguse juba siis, kui ta oli 8-kuune. Nimelt sai ta tuleõnnetuse tõttu trauma, mille tagajärjel said kahjustada tema juuksed. Nüüd on Liina suurimaks unistuseks saada endale juuksed, et ta võiks elada täisväärtuslikku elu. Täpsem info:

https://naerataometi.ee/aktiivsed-projektid/toetame-noort-naist-juustesiirdamise-operatsiooniga

– Abistati liikumispuudega pensionäril taastada majapidamise olukord

https://naerataometi.ee/aktiivsed-projektid/abistame-liikumispuudega-pensionari

– Aidati taastada põlengus kahjustada saanud maja

https://naerataometi.ee/aktiivsed-projektid/aitame-taastada-polengus-kannatada-saanud-maja

Lisaks jäi osaliselt raha reservi, et katta jooksvalt uute projektidega tekkivad ettenägematud ja kiiresti katmist vajavad kulutused.

 • Junior Achievement Eesti

Toetus kulus 1.-6. klassile suunatud ettevõtlikkuse ja rahatarkuse õppematerjali „7 sammu“ arendamistöös. „7 sammu“ programm kasvatab lastes ettevõtlikku eluhoiakut, loovust, kriitilist mõtlemist, arusaamist ettevõtlusest ja ühiskonna toimimisest, oskust rahaga ümber käia ja teha arukaid otsuseid. Materjal saab valmis 2021. aastal algavaks uueks õppeaastaks.

 • Do Good MTÜ

MTÜ kasutas toetust esmajoones peredele kvaliteetsete magamisasemete ja kodumasinate soetamiseks. Do Good on näinud palju peresid, kus pereema magab kitsas korteris päevinäinud ja äravajanud diivanil või lastel puuduvad korralikud voodid ja madratsid. Samuti on palju peresid, kus puuduvad korralikud kodumasinad, olgu selleks elementaarne pesumasin või korralik külmkapp ja tolmuimeja. Suurperesid ja üksikvanemaid aitavad korralikud kodumasinad palju, hõlbustades nende igapäevast elu olulisel määral. Samuti on tihti puudus suuremate laste õueriietest. Toetuse abiga jõudis MTÜ suure hulga mainitud puudustega abivajajateni.

 • Eesti Lasterikaste Perede Liit MTÜ

MTÜ juhatus otsustas kasutada annetust lasterikaste perede laste huvitegevuse toetamiseks. Koos heade annetajatega suudeti märgata, hoida ja toetada lapsi ja noori, kes meie Eestit tulevikus hoiavad, loovad ning edasi viivad. Täname kõiki lahkeid annetajaid, kelle panusel – suurel või väiksel – on kokku olnud suur jõud.

 • Laste ja Noorte Kriisiprogramm MTÜ

Aita lapsel leida rõõm! Toetusega sai Laste ja Noorte Kriisiprogramm jätkata lähedase kaotanud lastele ja noortele suunatud leinatoetusprogrammi tegevustega (individuaalselt, grupis, laagriprogrammis).

Üks 8-aastane poiss on MTÜ programmi läbides öelnud (tekst muutmata): “Meeltis kõik söökit ja värkit! “